Assistance pomoc drogowa chojnice

Pomoc Assistance. Jak działa i co obejmuje ubezpieczenie

Ubezpieczenie Assistance przeciwnie do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC nie jest obecnie obowiązkowym. Pomimo braku obowiązku wielu kierowców osobiście doświadczyło jak wielka jest jego przydatność w sytuacji kryzysowej na drodze. Celem tego rodzaju polisy jest zagwarantowanie osobie ubezpieczonej w sytuacji awaryjnej pomocy technicznej, medycznej, informacyjnej oraz prawnej. Assistance może dotyczyć różnych dziedzin życia, ale najpopularniejsze obejmują podróże, zdrowie oraz transport samochodowy.

Samochodowe ubezpieczenie Assistance jest gwarancją natychmiastowej pomocy. Najczęściej obejmuje ono takie usługi jak pomoc drogowa, holowanie pojazdów, pomoc w znalezieniu noclegu oraz zapewnienie auta zastępczego. Oczywiście dokładny zakres świadczonych usług może być różny w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych dlatego warto dokładnie przeanalizować warunki przed podpisaniem umowy. Dla przykładu bardzo często holowanie pojazdów jest ograniczone terytorialnie tj. transport do najbliższego warsztatu mogącego usunąć awarię. Firmy ubezpieczeniowe często dodają pakiet mini Assistance do polisy Odpowiedzialności Cywilnej, jest to jednakże bardzo skromy zakres usług obejmujący najczęściej tylko zdarzenie kolizji drogowej.

Korzystanie z usługi Assistance

W przypadku nagłej awarii samochodu i braku możliwości powrotu do domu, wystarczy wykonać połączenie telefoniczne z ubezpieczycielem. Infolinie tego rodzaju działają 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę więc można liczyć na pomoc niezależnie od czasu czy dnia tygodnia. Ubezpieczyciel po krótkiej rozmowie zapewni wszelką niezbędną pomoc.

Pomoc Drogowa Zimnicki Chojnice – Usługi Assistance, Holowanie, Transport, Autolaweta

Similar Posts